کد ملی 10 رقمی

طرفین قرارداد

این قرارداد در تاریخ ذکر شده بالا بین سایت گروه فنی پنداربه نشانی اینترنتی www.pndr.ir و به نشانی تهران، خیابان امیر کبیر، پاساژکاشانی، طبقه منفی یک، پلاک 403 و به نمایندگی مجید المعی به‌عنوان مدیریت که در این قرارداد به‌اختصار “ پندار” نامیده می‌شود، از یک سو با شخص حقیقی مذکور در بالا که از این  پس “ تأمین‌کننده ، فروشنده یا طرف قرارداد ” نامیده میشود، منعقد میگردد.

تعاریف

کالای معیوب: عبارت است از هر گونه کالا یا هر بخش یا جزیی از آن که دارای ایراد، نقص، صدمه، گواهی، مجوز یا پروانه هایی که قانونا جهت فروش آن کالا الزامی است باشد.

کالای تقلبی یا غیراصل: کالایی که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت است و یا هرگونه کالایی که از نظر جعبه، بسته بندی، جنس، کیفیت و غیره با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید که کالاهای اصل را به فروش می رسانند (مانند سایت اصلی برند یا شرکت های وارد کننده ی قانونی) مغایرت داشته باشد و همچنین در سایت پندار در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده ولی کالای فروخته شده با نمونه ی اصلی کالا مغایرت داشته باشد؛

  • کالاهایی که در آنها شماره سریال، مدل، برچسب یا سایر نشان‏های شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات و اجزای آنها و یا بسته بندی یا هرگونه نوشته‏ای در روی آنها بطور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع کننده یا تأمین کننده کالا و یا هر شخص دیگر، محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند؛
  • کالاهای مغایر با مقررات قوانین و مقررات و ضوابط و استانداردهای دولتی،عمومی و صنفی
  • کالاهای ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری؛
  • کالاهایی که تصویر آنها با محصول رسیده دست مشتری متفاوت باشد.

کالای قاچاق: کالایی است که دارای مدارک و مستندات رسمی قابل ارائه دال بر ورود و ترخیص آن از مبادی قانونی و گمرک رسمی کشور نبوده یا هر کالایی که وفق قوانین و مقررات جاری کشور از جمله تبصره ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، قاچاق محسوب شود.

بازار آنلاین و بازار آفلاین: بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین)، عرضه می شود و به فروش می رسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به صورت سنتی در فروشگاه ها و مراکز توزیع عرضه می شود و به فروش می رسد.

تأمین کننده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که با تایید این قرارداد نسبت به فروش محصولات و کالاهای خود از طریق درگاه اینترنتی در سایت پندار اقدام می نمایید.

قرارداد:  به مجموعه شرایط توافق شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب فیمابین سایت پندار و تامین کننده اطلاق می شود که مطابق آن، شرایط لازم برای فراهم آمدن امکان فروش کالا در سایت فروشگاه اینترنتی پندار، به تایید سایت پندار و تامین کننده می رسد و برای طرفین لازم الاجراست .

مشتری،مصرف کننده نهایی یا خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق میشود که کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق سایت پندار خریداری می نماید.

دستورالعمل ها : کلیه ی اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد هستند که به صورت الکترونیکی ضمیمه قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد محسوب میشوند و اجرای تمامی آنها برای تامین کنندگان لازم الاجرا خواهد بود.

حق الزحمه : معادل ریالی درصدی معین از قیمت فروش هر گروه از کالاهای تامین کننده در سایت پندار است.

ابلاغیه ها : موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از طریق پورتال، پنل کاربری یا ایمیل از سوی سایت پندار به صورت الکترونیکی به تامین کنندگان ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای تامین کنندگان لازم الاجراست.

موضوع قرارداد

موضوع قرارداد عبارت است از اختصاص رایگان فضای الکترونیکی یا به عبارت دیگر غرفه مجازی در وبسایت و ارایه نرم افزار وب بیس یا پنل ورودی اطلاعات  به منظور معرفی و فروش محصولات کالاهای طرف قرارداد در فروشگاه پندار به آدرس  www.pndr.ir مطابق با قانون تجارت الکترونیک.

کمیسیون سایت پندار

درصدی از بهای فروش کالا است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی پندار و به شرح مندرج در پنل سایت پندار تعلق می گیرد. نظر به اینکه درصد مذکور پیش از درج کالا در پنل برای فروشنده قابل رویت است، فروشنده با ثبت و یا درج کالا در پنل، درصد مذکور را نیز به عنوان حق الزحمه و کمسیون پندار تائید می کند و می پذیرد.

امکان تغییر کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها در هر زمان توسط پنداردر پنل وجود دارد و فروشنده قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود. تغییرات در کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها دو روز قبل از اعمال از طریق پنل یا ایمیل به اطلاع فروشنده خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است و درحکم اصلاحیه این قرارداد است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه ای برای لازم الاجرا بودن ندارد.

فرایند فروش و پرداخت

وجوه ناشی از فروش کالا پس از کسر کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی پندار، طبق زمان بندی مشخص شده بین طرفین ( ظرف 48 تا 72 ساعت پس از تحویل کالا به انبار پندار) در پنل تأمین کنندگان به تأمین کننده پرداخت می شود.

مدت و شرایط قرارداد

به استناد مواد فصل چهارم قانون تجارت الکترونیک ایران مصوب ۱۳۸۲ این قرارداد وفق فرآیند الکترونیکی در سامانه پندار با پذیرش ایمیل معرفی شده در سامانه در هنگام ثبت نام و همچنین تکمیل ثبت نام با ارسال لینک در ایمیل و در صورت نیاز از طریق پیامک به شماره ی معرفی شده در زمان ثبت نام توسط تامین کننده و ورود آن در سامانه توسط ایشان، حکم انعقاد قرارداد رسمی داشته و برای طرفین لازم الاجراست.
تبصره: تامین کننده با کلیک روی لینک فعال سازی در ایمیل خود کلیه شرایط این قرارداد را پذیرفته است.
اين قرار داد از زمان انعقاد (مطابق با بند فوق) تا انتهاي سال جاري اعتبار دارد و در صورت عدم اقاله، خاتمه و یا فسخ قرارداد از سوی طرفین قرارداد، الحاقیه ها و دستورالعمل های وابسته به آن به صورت خودکار درانتهای هر سال به مدت یک سال شمسی دیگر تمدید می گردد و تامین کننده با ادامه فعالیت خود تمدید را پذیرفته است.

هيچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معناي شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فیمابین تامین کننده و سایت پندار نمی باشد.

تعهدات و حقوق سایت پندار

پندار آموزش‌های لازم را به تامین کننده جهت به روزرسانی لیست کالاها و موجودی آنها  ارائه خواهد داد. تغییراتی که در نتیجه فروش کالا در مقدار کالا ایجاد میگردد و همچنین مشخصات سفارشات در هر لحظه برای تامین کننده از طریق الکترونیکی در پنل کاربری وی قابل مشاهده خواهد بود.

پندار می‌تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا به تشخیص خود یا بروز تخلفات تامین کننده دستورالعمل رسیدگی به تخلفات، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی تامین کننده به کلیه سیستم های سایت را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب پندار به تامین کننده متوقف خواهد شد، تمامی مطالبات تأمین کننده پرداخت و حق سایت پندار برای رد درخواست مجدد همکاری با تامین کننده محفوظ است.

پندار مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست های خود، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید. تغییرات به محض به روزرسانی و اطلاع به تامین کننده، اجرایی خواهد شد و ادامه همکاری تامین کننده به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود.

 

خسارات قراردادی

به موجب این قرارداد اگر از جانب تامین کننده خسارتی به پندار یا مشتری نهایی وارد آید، تامین کننده ضامن جبران خسارت می باشد.

 

حل اختلاف

در صورت بروز هرگونه اختلاف میان طرفین قرارداد به دلیل تغییر و یا تفسیر بخشی یا کل قرارداد، طرفین با حسن نیت سعی به حل مسالمت‌آمیز اختلاف از طریق مذاکره نموده و در صورت عدم حصول نتیجه از طریق مراجع ذی صلاح حل‌شده که برای طرفین آن رأی لازم‌الاجرا است.

موارد فسخ قرارداد

هر یک از طرفین می تواند با اعلام کتبی ۳۰ روزه به طرف مقابل قرارداد را فسخ نماید و در این فاصله طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده یا برای انجام آن به نحوی که مقتضی می دانند با توافق یکدیگر مهلتی تعیین نمایند .

پندار میتواند در هر مرحله از اجرای قرارداد و در صورت حصول شرایط ذیل قرارداد را با اخطار کتبی فسخ نماید:

1)هرگاه طرف قرارداد( اشخاص  حقیقی یا حقوقی ) ورشکست گردد و اعلام ورشکستگی نماید یا منحل شود.

2)هرگاه به تشخیص پندار طرف قرارداد در انجام تعهدات خود سهل انگاری نماید.

در صورت محقق شدن هر یک از حالات دستورالعمل رسیدگی به تخلفات یا هر عنوان تخلف عمدی یا قصور فاحش از سوی تامین کننده، پندار می‌تواند ضمن تذکر قبلی قرارداد حاضر را فسخ نماید. در این صورت پندار با لغو امتیاز کاربری، عرضه کالاهای تامین کننده را متوقف خواهد نمود.

اقامتگاه طرفین

نشانی و اقامتگاه قانونی پندار در وب سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه تامین کننده نیز همان محلی است که در فرم پنل تامین کننده توسط ایشان ثبت گردیده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می شود.

در صورتیکه طرف قرارداد در زمان اجرای تعهدات موضوع قرارداد نشانی خود را تغییر دهد باید ظرف مدت یک هفته نشانی اقامتگاه جدید خود را ابلاغ کند. در غیر این صورت عواقب آن اعم از بلاتکلیفی مرسولات برگشتی به عهده طرف قرارداد می باشد.

طرفین ایمیل و تلفن درج شده در این قرارداد را به عنوان راههای همکاری یکدیگر شناخته که مکاتبات از طریق سامانه پندار، واتس اپ یا ارسال ایمیل خواهد بود و در صورت عدم مشاهده از سوی هر یک از طرفین مسئولیت از جانب آنها سلب نخواهد شد.

واگذاری

فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین، نخواهد داشت.

قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن، ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

تبصره: طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

رازداری

طرفین موظف اند کلیه اطلاعات محرمانه طرف دیگر از جمله اسناد حقوقی و توافق نامه همکاری فی مابین را در زمان قرارداد و پس از آن محرمانه نگاه دارند. مگر با دستور مورد مراجع ذی صلاح قانونی.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

-بارگذاری تصویر اصل کارت ملی

-بارگذاری تصویر اصل جواز کسب

-بارگذاری تصویر اصل سند یا اجاره نامه

تعهدات و حقوق فروشنده

فروشنده یا تامین کننده  متعهد می گردد که مالک کالاهای ارائه شده به پندار بوده و تمامی کالاها نو, آکبند, اصل و دارای گارانتی معتبر و مطابق شرایط ذکر شده در سایت پندار می باشد. طرف قرارداد ( تامین کننده) اذعان می دارد که کالا از راه قانونی وارد کشور شده است . بدیهی است مسئولیتی از این بابت متوجه سایت پندار نخواهد بود وچنانچه در این ارتباط خسارتی به پندار یا مشتری نهایی وارد آید تامین کننده متعهد به جبران خواهد بود. خسارات موضوع این بخش قرارداد پس از اتمام قرارداد همکاری نیز موضوعیت دارد.

تأمین کننده متعهد شد جهت آگاهی از هرگونه تغییرات، هر روز پنل تأمین کنندگان خود را مشاهده کند و پندار هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی تأمین کننده از تغییرات نداشته و تأمین کننده ملزم به تبعیت از تغییرات است. هرگونه اصلاحیه یا الحاقیه یا تغییر از جمله تغییرات در درصد سود ، هزینه ها و جریمه ها، در پنل تأمین کننده قرار خواهد گرفت و اطلاعیه از طریق پنل یا پست الکترونیک تأمین کننده به نشانی مندرج در پنل ارسال خواهد شد. تغییرات فوق ظرف دو روز از تاریخ ارسال اطلاعیه و تغییرات پنل لازم الاجرا خواهد بود مگر اینکه تأمین کننده ظرف مهلت مذکور عدم موافقت خود را اعلام نموده باشد، که در اینصورت قرارداد فسخ خواهد شد.

به موجب قرارداد حاضر، تامین کننده مسئول تطابق محتوای کالا و محصولات ارائه شده در سایت پندار با کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوزهای مربوطه شناخته می‌شود. تأمین کننده خود را متعهد به ارائه توضیحات و عکس مرتبط با ساختار نوشتاری و بصری سایت دانسته که آنرا خود شخصا انجام داده  در غیر این صورت سایت پندار از این حیث مسئولیتی ندارد.

تبصره: تامین کننده مسئول تولید و کنترل و بازبینی اطلاعات محصولات، تعیین و اعلام قیمت و درج آنها در سایت پندار است.

به موجب قرارداد حاضر تامین کننده مسئول حفاظت از نام کاربری و رمز عبور پنلی که به او اختصاص یافته است شناخته می‌شود و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی را که با نام کاربری او انجام می‌گیرند از قبیل محتوا گذاری، پذیرش سفارشات، ارسال اطلاعات و سایر موارد ارتباطی را بر عهده خواهد داشت.

به موجب قرارداد حاضر تامین کننده متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود، آن را فوراً به اطلاع سایت پنداربرساند.

تامین کننده متعهد است در صورت اعمال هرگونه تغيير در نوع و بهای كالا، توقف توليد یا عرضه محصول  بلافاصله نسبت به تغییر و اصلاح قیمت خود در پنل تامین کنندگان اقدام نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به سایت و مشتری نهایی، برعهده تامین کننده است.

طرف قرارداد مکلف است ظرف 48 ساعت سفارشات مشتری را ارسال و تحویل دهد.

تبصره: تامین کنندگان استان تهران و البرز قبل از48 ساعت و سایر استان ها تا قبل از 72 ساعت مجاز به تحویل کالا به انبار پندار می باشند. بدیهی است تحویل سریع تر کالا به انبار و ارسال آن رضایت خریدار را در پی خواهد داشت.

طرف قرارداد می بایست سفارشات را داخل بسته بندی مناسب تا ساعت کاری 15 مدت تایین شده، تحویل انبار پندار دهد.

فروشنده متعهد می گردد محصولاتی را در قرارداد اینترنتی و غرفه مجازی عرضه نماید که بتواند نسبت به فروش آنها اقدام نماید و در صورت عدم توانایی در تهیه و ارسال آنها کلیه مسئولیت های مرتبط به عهده وی خواهد بود.

فروشنده متعهد به رعایت تمامی اصول و مقررات قانون رقابت و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خود می باشد.

فروشنده متعهد میشود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. در غیر این صورت پندار می تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید علاوه بر این پندار می تواند اقدام به قطع همکاری با فروشنده نماید. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی پنداردرخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین فروشنده نمیباشد.

فروشنده تضمین می کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانونی قیمت گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری عرضه شده و جزء کالاهای مجازو قانونی بوده و درصورت وارداتی بودن از مبادی قانونی ترخیص و وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی و مجوزهای وارداتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به پندار یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیت های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذی صلاح شامل گمرکات، تعزیرات و اداره مالیات برعهده فروشنده خواهد بود و فروشنده موظف جمله و نه منحصرا است درصورت محکومیت یا الزام قانونی پندار به پرداخت خسارت یا جریمه، به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به پندار پرداخت نماید. فروشنده ضمن تضمین موارد فوق، بدینوسیله میپذیرد که در صورت تخلف، پندار میتواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

فروشنده متعهد می شود که هیچ گونه کالای تقلبی یا غیراصل را به عنوان کالای اصل در سایت درج نکرده و تحویل مشتری ندهد.

فروشنده متعهد می گردد در تحویل کالا محصولات و خدمات تطبیق شرایط را کاملا رعایت نماید. همچنین مسئولیت ناشی از نقص تقلبی بودن یا عدم مطابقت در کیفیت و کمیت کالاها و خدمات ارائه شده بر روی غرفه الکترونیکی به عهده فروشنده بوده و هزینه برگشت و ارسال مجدد کالا جهت تعویض به عهده فروشنده می باشد که در صورت عدم رعایت آن از حساب کسر و به حساب مشتری واریز خواهد شد.